2017’ye yaklaşırken yepyeni çalışma programları

Öncelikle, geçtiğimiz haftadan itibaren instagram’da gördüğünüz “aşk astrolojisi” ve “iş astrolojisi” tanıtımlarına gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederim.

Konudan haberdar olmayan arkadaşlarım doğal olarak bu yeni çalışmaya neden ihtiyaç duyulduğunu sordular. Ben de şimdi bunu izah etmeye çalışacağım.

2007 yılından beri kurumsal eğitim ve bireysel danışmanlık sektöründeyim. On yıldır daima zamana en uygun, en güncel eğitimleri ve danışmanlık hizmetlerini sundum. Bunları güncel ve verimli tutmak için de gereken yenilikleri yapmaktan hiçbir zaman çekinmedim.

2016 yılında geldiğimiz noktada tekrar bir yenilik yapma gereği duydum. Zaten bütün bir yıl boyunca gerek kurumsal gerekse bireysel müşterilerimden bu yönde talepler geldi. Elbette bunları görmezden gelemezdim.

Yıllardır dar bir çevrede yaptığım çalışmalardan bazılarını kamuya açmam gerektiği yönündeki genel isteğin artması sonucu, 2017’ye girerken bu değişikliği hayata geçirmek kaçınılmaz hale geldi. Bu nedenle bu özelleştirilmiş astroloji paketlerini hazırladım. Geçen hafta da uygulaması başladı. Bu çalışmalar aslen 2009’dan beri kapalı kapılar ardında sürmekteydi. Yedi yıldır Türkiye’nin önde gelen isimlerine profesyonel astroloji hizmeti veriyordum. Ancak gerek konunun gerektirdiği gizlilik gerekse çalıştığım isimler nedeniyle bu konuda kamuya açık hiçbir yayın yapmadım.

Gelişen Türkiye’nin değişen ihtiyaçlarını ben de herkes gibi görmek ve topluma götürdüğüm hizmeti buna bağlı olarak yenilemek zorundayım. Her kurum ve her şahıs bunu yapmaya mecburdur. Dolayısıyla talepleri dinledim ve gereken kararı verdim.

Son yıllarda devam eden “kurumsal sosyal medya eğitimi”, “yaşamda kaygıyı azaltmak” ve benzeri eğitimlerle beraber bireysel koçluk çalışmalarım da sürüyor. Elbette bunlara 2017’de yenileri de eklenecek. Hatta “anlatsal sanatlar” adlı internet tasarım ve içerik hizmetleri yapılanması da çalışmasını sürdürüyor (her ne kadar sosyal medyaya yansıtmıyor olsam da). Ancak ülkemizde yaşanan gelişmeler, özellikle de son bir buçuk yılın ortaya çıkardığı yeni tablo, gelişen Türkiye’nin ihtiyaçlarına uygun hizmet değişiklikleri gerektiriyordu. Bu değişiklikleri yapmak da yaşadığı ülkeyi seven herkesin boynunun borcudur.

Herkese şimdiden mutlu ve sağlıklı bir 2017 dilerim.